Gmina Oświęcim. Wzorowa reakcja kierowcy i jego znajomych na przestępstwo drogowe

Gmina Oświęcim. Wzorowa reakcja kierowcy i jego znajomych na przestępstwo drogowe

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego, oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 29 – letniego mieszkańca gminy Oświęcim, podejrzanego o jazdę samochodem stanie nietrzeźwości.  Pijany rajd zauważyli młodzi mieszkańcy Polanki Wielkiej i powiadomili Policję.

W nocy z czwartku na piątek (21/22.05.2020) tuż przed północą policjanci z oświęcimskiej komendy, otrzymali zgłoszenie od 23 – letniego mieszkańca Polanki Wielkiej o samochodzie marki Mercedes  który jechał slalomem ulicą Wadowicką w Porębie Wielkiej, a następnie wjechał na teren jednej  posesji. Funkcjonariusze  natychmiast udali się we wskazany rejon, gdzie szybko zlokalizowali mercedesa za którego kierownicą siedział nietrzeźwy 29  – letni mieszkaniec gminy Oświęcim. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 3 promile alkoholu. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi.

Szczególne podziękowania za prawidłową reakcję,  należą się Panu Adamowi oraz jego znajomym, z którymi zdecydował się pojechać za nietrzeźwym kierowcą. W ten sposób młodzi mieszkańcy Polanki  Wielkiej nie pozwolili, aby drogowy przestępca uniknął odpowiedzialności za zagrożenie, które stworzył na drodze.