Gmina Kęty. Kierowca chcąc uniknąć mandatu za wykroczenie, próbował wręczyć łapówkę

Gmina Kęty. Kierowca chcąc uniknąć mandatu za wykroczenie, próbował wręczyć łapówkę

Policjanci z  oświęcimskiej drogówki, zatrzymali  do kontroli 58-latka, który przekroczył dozwoloną prędkość. Kierowca ten chcąc uniknąć odpowiedzialności za wykroczenie  zaproponował policjantom łapówkę – tak więc odpowie również za przestępstwo.

Do zdarzenia doszło w niedzielne przedpołudnie ( 7 kwietnia 2019 r.) w Bulowicach (gm. Kęty), gdzie policjanci z oświęcimskiej drogówki czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Tuż przed godziną 11.00 na drodze krajowej nr 52 zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki  Daewoo Matiz, którego kierowca,  jak wskazał laserowy miernik prędkości, przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 30 km/h.  W związku z powyższym policjanci poinformowali 58–letniego mieszkańca powiatu bielskiego o popełnionym wykroczeniu i  nałożeniu  dwustuzłotowego mandatu karnego.  Kierowca oświadczył wówczas, że przecież „mogą się jakoś dogadać”.  Policjant pouczył mężczyznę, że tego rodzaju propozycje stanowić mogą przestępstwo i kontynuował czynności. Mężczyzna jednak ponowił propozycję wkładając policjantowi do notatnika służbowego pieniądze w kwocie 150 zł.  W związku z powyższym  został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy.  Policjanci powiadomili prokuraturę a kierowca usłyszał zarzuty.

Przypominamy, że  zarówno wręczenie  jak i próba wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności - nawet do 10 lat.