„Dzielnicowy bliżej nas” – dobra współpraca przynosi efekty i pomaga eliminować zagrożenia

„Dzielnicowy bliżej nas” – dobra współpraca przynosi efekty i pomaga eliminować zagrożenia

Zadaniem dzielnicowego w ramach codziennej służby, w tym również programu „Dzielnicowy bliżej nas” zainicjowanego przez MSWiA, jest dobry kontakt z mieszkańcami podległego rejonu służbowego. Właśnie w ramach takiej współpracy, przy wsparciu mediów lokalnych, udało się podjąć skuteczne działania dzięki którym, wyeliminowano zagrożenie stworzone przez psy notorycznie uciekające z jednej z posesji w Gminie Oświęcim.

Dzielnicowy podczas rozmów z mieszkańcami ustalił, że w ostatnim okresie czasu doszło do kilku przypadków ataku na zwierzęta gospodarskie. Pomimo faktu, że poszkodowani nie złożyli zawiadomień, dzielnicowy zajął się sprawą. W trakcie czynności ustalił, że ataków na zwierzęta gospodarskie dokonały dwa nierasowe psy. W czerwcu br. zagryzły kozę i króliki w jednym z gospodarstw w Grojcu. Do podobnego zdarzenia doszło w Polance Wielkiej, gdzie psy zaatakowały kozę pasącą się na łące, natomiast w zeszłym tygodniu pojawiły się w Porębie Wielkiej, gdzie zagryzły kilka kóz. Dzięki jednemu z mieszkańców Zaborza dzielnicowy zdobył zdjęcia z monitoringu na którym uwieczniony został wizerunek psów widzianych w miejscach, gdzie doszło do ataków na zwierzęta. Ustalił również świadków, którzy potwierdzili, że to właśnie te psy zaatakowały zwierzęta gospodarskie. Wczoraj komunikat dotyczący zdarzeń wraz z wizerunkiem psów został przesłany do lokalnych mediów wraz apelem o powiadomienie służb w przypadku dostrzeżenia psów, w celu ich schwytania. Dziennikarze natychmiast zamieścili komunikat oraz zdjęcia z monitoringu. W efekcie publikacji już po kilku godzinach z oświęcimską komendą Policji skontaktował się właściciel psów.

Aktualnie w tej sprawie prowadzone jest postępowanie, w celu ustalenia dokładnych okoliczności zdarzeń oraz wykroczenia dotyczącego nie wywiązania się z zachowania środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt.