Chełmek. Właściciel znalazł skradzioną futrynę, policjanci znaleźli złodzieja

Chełmek. Właściciel znalazł skradzioną futrynę, policjanci znaleźli złodzieja

W dniu 19 marca 2018 policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku zatrzymali 23 – letniego mieszkańca Chełmka, podejrzanego o kradzież  z terenu hali magazynowej, wartej kilkaset złotych, metalowej futryny drzwiowej.  Podejrzany pociął ją na kawałki, a następnie  sprzedał w skupie złomu. Tam znalazł ją właściciel i powiadomił Policję.

Policjanci z chełmeckiego komisariatu Policji zostali powiadomieni przez właściciela hali magazynowej w Chełmku,  o odnalezieniu w skupie złomu, skradzionej kilka dni wcześniej futryny drzwiowej, która na czas remontu  hali magazynowej została wymontowana, a następnie pozostawiona na zewnątrz obiektu.

Do wskazanego skupu złomu niezwłocznie pojechali policjanci,  którzy ustalili, że pocięte elementy  futryny oddał  młody mieszkaniec Chełmka. Policjanci ustalili personalia podejrzanego, a następnie  pojechali do jego miejsca zamieszkania. Tam potwierdzili, że mężczyzna ma związek z kradzieżą.  23 – latek trafił do komisariatu Policji, który opuścił już z zarzutem kradzieży mienia. Mężczyzna był już karany za przestępstwa kryminalne.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.