Chełmek. Poszukiwany podczas ucieczki przed policjantami spowodował kolizję

Chełmek. Poszukiwany podczas ucieczki przed policjantami spowodował kolizję

W dniu 20 października 2017 w Chełmku policjanci zatrzymali poszukiwanego przez sąd 21 – letniego mieszkańca Oświęcimia. Mężczyzna, obawiając się zatrzymania, uciekał pożyczonym samochodem powodując kolizję.  Poszukiwany odpowie również za jazdę bez uprawnień.

W ubiegły piątek przed południem podczas patrolu na ulicy Słowackiego w Chełmku, policjanci zauważyli samochód marki Ford, za którego kierownicą siedział mężczyzna podobny do poszukiwanego mieszkańca Oświęcimia. Funkcjonariusze natychmiast pojechali za pojazdem. Kierowca zorientował się, że jedzie za nim radiowóz,  więc skręcił w boczną uliczkę i przyspieszył. Jak się okazało manewr wykonał tuż przed ostrym zakrętem, w wyniku czego wypadł z jezdni na pobocze.

Policjanci błyskawicznie znaleźli się przy fordzie sprawdzając, czy kierowca i jego pasażerka nie potrzebują pomocy. Następnie wylegitymowali parę, potwierdzając swoje spostrzeżenie. Kierującym okazał się być poszukiwany, od kilku tygodni przez sąd za przestępstwa kryminalne, 21 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Ponadto z policyjnej bazy danych wynikało, że mężczyzna, wsiadł za kierownicę,  pożyczonego od znajomego auta,  nie posiadając uprawnień do kierowania.

21 – latek trafił do oświęcimskiej komendy Policji, a następnie do jednego z zakładów karnych.