Bulowice. Mandat oraz prelekcja dla sprawcy na temat skutków spalania odpadów w piecu

Bulowice. Mandat oraz prelekcja na temat skutków spalania odpadów w piecu

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach nałożyli mandat karny na mieszkańca Bulowic, który  zamiast przekazać tworzywa sztuczne do recyklingu, postanowił je spalić w piecu, zatruwając przy tym swoje otoczenie. Stróże prawa, do mandatu dołożyli również krótki wykład, na temat negatywnego wpływu dymu na zdrowie człowieka, środowisko, a także przedstawili zalety segregacji odpadów.

Wczoraj [27.03.2018] tuż po godzinie 19.00 policjanci ogniwa patrolowo – interwencyjnego, podczas służby na terenie Bulowic, zauważyli ciemny, gęsty dym wydobywający się z komina garażu, znajdującego się na terenie jednej z posesji. W związku z powyższym funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję. Na posesji zastali 45 – letniego właściciela, w obecności którego dokonali kontroli pieca znajdującego się w garażu. Podejrzenia policjantów sprawdziły się. Mężczyzna w piecu spalał zdemontowane plastikowe części samochodowe. Na polecenie funkcjonariuszy mężczyzna zagasił ogień i zobowiązał się do nie spalania tego rodzaju odpadów w piecu.  

Sprawcę wykroczenia policjanci ukarali mandatem karnym, a następnie poinformowali o szkodliwości spalania śmieci w piecu oraz pouczyli o obowiązku i zaletach segregacji odpadów.  

Przypominamy, że spalanie odpadów w piecach jest wykroczeniem za które służby mogą nałożyć mandat karny w wysokości do 500 zł, albo też skierować sprawę  do sądu z wnioskiem o ukaranie, co dla sprawcy może zakończyć się o wiele wyższą grzywną.