Brzeszcze. Drogowy przestępca wpadł w ręce nocnego patrolu

Brzeszcze. Drogowy przestępca  wpadł w ręce nocnego patrolu

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach  podczas nocnego patrolu wypatrzyli i zatrzymali drogowego przestępcę. 36 – latek  z dwóch powodów nie powinien siadać za kierownicę miał w organizmie 2,5 promila alkoholu oraz cofnięte uprawnienia do kierowania.

Do zdarzenia doszło dziś w nocy (25/26.03.2020). Tuż przed godziną 23.00 na ulicy Ofiar Oświęcimia w Brzeszczach. Uwagę patrolujących miasto policjantów zwrócił mężczyzna, który chwiejnym krokiem podszedł do zaparkowanego na parkingu stacji paliw seata, po czym wsiadł za kierownicę auta i odpalił silnik. Mundurowi błyskawicznie podjęli interwencję. Włączając sygnały uprzywilejowania zablokowali  kierowcy możliwość wyjazdu na ulicę. Podczas kontroli drogowej funkcjonariusze potwierdzili swoje spostrzeżenie. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 36 – letni mieszkaniec gminy Brzeszcze ma w organizmie 2,5 promila alkoholu, a ponadto posiada cofnięte uprawnienia do kierowania.

Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość za kierownicą. Zapewniają  również, że  uczestnicy którzy stwarzają poważne zagrożenie w ruchu drogowym, poniosą surowe konsekwencje nieposzanowania  prawa oraz lekceważenia bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego.