Brzeszcze. Akcja „Zima”. Dzielnicowi i pracownicy socjalni, interweniowali w sprawie samotnej i chorej seniorki.

Brzeszcze. Akcja „Zima”. Dzielnicowi i pracownicy socjalni, interweniowali w sprawie samotnej i chorej seniorki.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Brzeszczach oraz pracownicy socjalni z Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzeszczach,  podjęli wspólne, skutecznie działania, dzięki którym pomogli chorej na depresję, samotnie mieszkającej w nieogrzewanym budynku, seniorce. Dzięki działaniom służb 63 – latka w porę trafiła pod opiekę lekarzy.

W ubiegły piątek [23.11.2018],  dzielnicowi w ramach akcji „Zima”,  razem z pracownikiem socjalnym, sprawdzali warunki życia samotnie mieszkającej  63 - letniej mieszkanki Brzeszcz. Na miejscu okazało się, że właścicielka posesji,  pomimo wielokrotnego pukania do drzwi domu, nie otwierała. W związku z tym  policjanci  zaczęli sprawdzać okna. Przez jedno z nich dostrzegli, że kobieta leży na łóżku pod stertą kołder. Zaczęli więc pukać w szybę. Seniorka poruszyła się, lecz nie była w stanie wstać z łóżka i otworzyć drzwi.

W związku z powyższym na miejsce wezwano strażaków, którzy przy  pomocy specjalistycznego sprzętu wypchnęli drzwi. Powiadomione zostało również Pogotowie Ratunkowe, które zabrało  63 – latkę do szpitala. Jak ustalili policjanci kobieta chorowała na depresję, była niedożywiona i wychłodzona, gdyż budynek nie był ogrzewany.

W tym przypadku dzięki właściwej interwencji służb seniorka w porę uzyskała ratującą życie pomoc. 

Policjanci w dalszym ciągu apelują o zwrócenie uwagi na mieszkające w pobliżu samotne osoby starsze lub niepełnosprawne, być może i one potrzebują pomocy, zwłaszcza w zimie. Wystarczy jeden telefon do służb aby pomóc, a nawet uratować życie.