Komunikaty

Powiat oświęcimski. 80. Tour de Pologne – utrudnienia w ruchu drogowym w trzech gminach: Brzeszcze, Kęty, Osiek

Data publikacji 01.08.2023

4 sierpnia (piątek) 2023 przez powiat oświęcimski przejadą kolarze biorący udział w wyścigu 80. TOUR DE POLOGNE. Sart siódmego etapu o długości blisko 167 km nastąpi w Zabrzu, a meta w Krakowie. W związku z powyższym w piątek po południu nastąpi czasowe wstrzymanie ruchu pojazdów w trzech gminach: Brzeszcze, Kęty oraz Osiek.

Wjazd na teren gminy Brzeszcze w godzinach 15.58, wyjazd o 16.35 w Głębowicach ulicą Wadowicką w kierunku miejscowości Wieprz w powiecie wadowickim.

W Brzeszczach przejazd ulicą Dworcowa. W Jawiszowicach przejazd ulicami Turystyczna i Bielska. Następnie wjazd do gminy Wilamowice przejazd ulicami: Jedlina, Więźniów Oświęcimskich, Słowackiego, Piłsudskiego, Sobieskiego, Piękna i Mostowa. Ponowny wjazd do powiatu oświęcimskiego w Bielanach na plac świętego Macieja, następnie ulicą Główną, Na Włosień w kierunku Osieka. Osiek ulicami: Bielańska,  Spacerowa, Karolina, Główna oraz Wadowicka w Głębowicach w kierunku miejscowości Wieprz.   
 

W związku z powyższym 4 sierpnia br. od godziny 15.30 do 16.50 ruch kołowy na trasie wyścigu zostanie całkowicie wstrzymany. Apelujemy do kierowców, aby stosowali się do poleceń policjantów kierujących ruchem, a także skorzystali z dróg alternatywnych,  aby uniknąć nieplanowanego postoju.

Powrót na górę strony