Z życia garnizonu

Oświęcim. Komendant spotkał się z młodymi niemieckimi policjantami

Inspektor Robert Chowaniec Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu na zaproszenie Pani Joanny Klęczar - Déodat Dyrektor Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu oraz pani dr Suzanne Willens, spotkał się z młodymi policjantami ze Szkoły Policyjnej w Berlinie, przebywającymi w Oświęcimiu w ramach podróży studyjnej.

W środę (18.01.2023) w  Międzynarodowym Domu Spotkań w Oświęcimiu podczas spotkania z dziesięcioosobową grupą młodych policjantów z Niemiec, Komendant opowiedział o zadaniach, które realizują polscy policjanci na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców oraz turystów przybywających do powiatu oświęcimskiego. Opowiedział o roli i zadaniach poszczególnych pionów Policji, a także roli komendanta jako dowódcy jednostki Policji. Opowiedział również o najciekawszych sprawach kryminalnych do których doszło w ostatnich latach na terenie powiatu oświęcimskiego, ze szczególnym uwzględnieniem przestępstw popełnionych przez sprawców pochodzących z różnych krajów, na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz – Birkenau, jakimi najczęściej były propagowanie nazizmu, faszyzmu oraz nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych. Młodzi adepci sztuki policyjnej z zainteresowaniem słuchali Komendanta, zadawali pytania, a także sami opowiadali jak wygląda nauka i służba w niemieckiej Policji.

Na zakończenie spotkania młodzi policjanci podziękowali za spotkanie, natomiast komendant życzył im bezpieczeństwa oraz samych sukcesów w wyjątkowej służbie na rzecz społeczeństwa.

Powrót na górę strony