Wzorowy obywatel. Wzorowa reakcja.

Kęty. Akcja „Zima”. Wrażliwi i rozsądni chłopcy wezwali pomoc dla zbłąkanego pieska.

Wyjątkową reakcją na los zwierzęcia wykazali się dwaj 11 – letni mieszkańcy Kęt. Zainteresowali się losem zbłąkanego psa i poinformowali służby. Dzięki takiej reakcji piesek szybko trafił do schroniska, a następnie do właściciela.

W piątek (13.01.2023) o godzinie 17 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od  dwóch 11 – letnich chłopców. Młodzi mieszkańcy Kęt informowali o piesku, który od około dwóch godzin błąkał się po ulicy Wszystkich Świętych.  Najbliżej wskazanego miejsca znajdowali się dzielnicowi. Mundurowi podziękowali chłopcom za prawidłową reakcję oraz zainteresowanie się losem psiaka.  Zabrali futrzaka do radiowozu, po czym powiadomili pracowników schroniska dla zwierząt. Psiak trafił do bielskiego schroniska dla zwierząt, skąd następnego dnia swojego pupila odebrał właściciel.

Podziękowanie za prawidłową reakcję

Na podziękowania za prawidłową reakcję oraz wrażliwość na los zwierzęcia, zasługują dwaj młodzi, rozsądni i wrażliwi na los zwierząt chłopcy. Obawiając się, że ktoś mógł psa porzucić, nie pozostawili go bez pomocy.

Akcja „Zima” – Reaguj, gdy życie zwierzaka jest zagrożone
Apelujemy o niezwłoczne reagowanie na sytuacje, w których widzimy, że zwierzę jest porzucone lub zaniedbywane. W takich sytuacjach należy powiadomić inspektorów Animals.  W pilnych przypadkach należy dzwonić pod numer alarmowy 112.

Powrót na górę strony