Wzorowy obywatel. Wzorowa reakcja.

Zator. Mieszkaniec powiatu wadowickiego ujął nietrzeźwego kierowcę

Policjanci z oświęcimskiej drogówki z rąk mieszkańca powiatu wadowickiego przejęli nietrzeźwego kierowcę. 43 – latek z powiatu wielickiego wsiadł za kierownicę mając w organizmie 2,3 promila alkoholu.
Wczoraj (22.12.2022) tuż przed godziną 21 mieszkaniec powiatu wadowickiego jadąc w kierunku Zatora zwrócił uwagę na znajdującego się przed nim forda, którego kierowca wykonywał niebezpieczne manewry drogowe. Taka jazda slalomem sugerowała, że za kierownicą auta może znajdować się osoba nietrzeźwa. W związku z tym mężczyzna pojechał za pojazdem w między czasie informując o swoich podejrzeniach operatora numeru alarmowego 112. Po chwili kierowca forda wjechał na parking i zatrzymał się. Wtedy mieszkaniec powiatu wadowickiego podbiegł do pojazdu. Wyczuwając od kierowcy alkohol wyjął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając dalszą jazdę nietrzeźwemu.
Policjanci przejęli nietrzeźwego kierowcę, którym okazał się 43  – letni mieszkaniec powiatu wielickiego.  Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,3 promila alkoholu.  Drogowy przestępca trafił do oświęcimskiej komendy Policji.
Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Podziękowania za wzorową reakcję na przestępstwo.
Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje mieszkaniec powiatu wadowickiego. Mężczyzna, widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy dokonał jego ujęcia. W ten sposób nie dopuścił, aby drogowy przestępca kontynuując jazdę doprowadził do tragicznego w skutki zdarzenia.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Widzisz? Reaguj.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków.  Natomiast osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa,  prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie pod numer alarmowy 112.

 

Powrót na górę strony