Wzorowy obywatel. Wzorowa reakcja.

Brzeszcze. Nietrzeźwy wjechał do rowu. Wzorowa reakcja świadków kolizji.

Świadkowie kolizji drogowej do której doszło w Brzeszczach ujęli, a następnie przekazali policjantom nietrzeźwego kierowcę, który spowodował to zdarzenie drogowe. Zatrzymany 60 – latek miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w sobotę (17.12.2022) w Brzeszczach na ulicy Nosala. Tuż po godzinie 19 operator numeru alarmowego 112 został powiadomiony o ujęciu przez świadków nietrzeźwego kierowcy samochodu marki Seat, który wjechał do przydrożnego rowu. Policjanci natychmiast ruszyli na miejsce gdzie zastali świadków zdarzenia z rąk których przejęli sprawcę kolizji drogowej. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,5  promila alkoholu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Szczególne podziękowania za szybką reakcję na niespodziewane zdarzenie należą się mieszkańcom Przecieszyna. Dzięki ich reakcji sprawca nie odjechał z miejsca zdarzenia i już wkrótce odpowie za popełnione przestępstwo.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.

 

Powrót na górę strony