Współpraca z samorządami lokalnymi, instytucjami i stowarzyszeniami

Zator. Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze otrzymali radiowóz terenowy

Kia Sportage to nowy oznakowany radiowóz Komisariatu Policji w Zatorze.  Pozyskanie nowoczesnego pojazdu było możliwe dzięki współpracy z władzami gminy Zator, które w sfinansowały część jego zakupu. Druga część środków pochodziła z budżetu przeznaczonego na modernizację Policji.

Wczoraj (08.12.2022) w Komisariacie Policji w Zatorze odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie nowego radiowozu oznakowanego typu suv. W tym wyjątkowym wydarzeniu wziął udział pan Mariusz Makuch Burmistrz Gminy Zator, pan Stanisław Orlicki Przewodniczący Rady Miasta oraz ksiądz Jacek Wieczorek Proboszcz parafii pod wezwaniem świętego Wojciecha i Jerzego w Zatorze.

Gości przywitał Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu inspektor Robert Chowaniec, który podziękował przedstawicielom władz lokalnych za okazane wsparcie i realizację promesy na kwotę 65 000 złotych przekazanej już w czerwcu br. podczas otwarcia Komisariatu Policji w Zatorze na zakup samochodu terenowego. Podkreślił, że działanie to wskazuje, że samorząd czuje się współodpowiedzialny za utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w gminie.

Komendant Komisariatu Policji w Zatorze podinspektor Dariusz Kulig w słowach podziękowania również podkreślił, że zakup nowego radiowozu wartego 166 000 był możliwy dzięki wsparciu finansowemu gminy Zator. Komendant zaznaczył, że policjanci w każdej chwili są gotowi nieść pomoc mieszkańcom, a nowoczesny terenowy radiowóz w znacznej mierze usprawni ich działania.

Przedstawiciele gminy Zator potwierdzili, że dla nich od wielu lat bezpieczeństwo mieszkańców, a także turystów odwiedzających Dolinę Karpia jest niezwykle ważne. Aby cieszyć się wysokim jego poziomem,  policjanci powinni dysponować nowoczesnym i niezawodnym sprzętem.

Po przemówieniach policjanci zaprezentowali nowy radiowóz.

 

  • Na zdjęciu policjanci i osoby cywilne stoją przed budynkiem komisariatu Policji. Obok stoi nowy oznakowany radiowóz.
  • Na zdjęciu komendant dziękuje burmistrzowi podając rękę
  • Na zdjęciu komendant dziękuje radnemu podając rękę
  • na zdjęciu komendant komisariatu dziękuje radnemu podając rękę
  • Na zdjęciu burmistrz oraz radny w radiowozie
  • Na zdjęciu radiowóz przed komisariatem
  • Na zdjęciu radiowóz z włączonymi sygnałami świetlnymi przed komisariatem
Powrót na górę strony