Współpraca z samorządami lokalnymi, instytucjami i stowarzyszeniami

Powiat oświęcimski. Starostwo przekazało Policji ogólnodostępne alkomaty dla kierowców.

W Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz Komisariatach Policji w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze, zostały zainstalowane samoobsługowe, bezpłatne alkomaty dla kierowców.  Przy ich  pomocy kierowca,  mający wątpliwość, co do swojego stanu trzeźwości, zanim  jeszcze usiądzie za kierownicę samochodu,  samodzielnie może dokonać kontroli.

W dniach 21 i 22 grudnia 2015 przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu oraz Rady Powiatu, przekazali Policji  pięć samoobsługowych alkomatów. Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu  urządzenie przekazał Starosta Powiatu Oświęcimskiego Zbigniew Starzec oraz przedstawiciele Rady Powiatu - Tadeusz Szczerbowski i Adam Sowa.  W Komisariacie Policji w Brzeszczach urządzenie przekazali przedstawiciele Rady Powiatu  - Ewa Pawlusiak, Iwona Gibas i Tadeusz Szczerbowski oraz Zastępca Burmistrza Gminy Brzeszcze - Robert Adamczyk.  W Komisariacie Policji w Chełmku urządzenie przekazał Jacek Pyrek - przedstawiciel Rady Powiatu. W Komisariacie Policji w Kętach urządzenie przekazali Wicestarosta Jarosław Jurzak oraz  Ewa Płonka  przedstawicielka Rady Powiatu, natomiast w Komisariacie Policji w Zatorze przekazania dokonał Adam Merta - przedstawiciel Rady Powiatu.
Urządzenia zainstalowane zostały w poczekalniach  jednostek. Obsługa alkomatu jest bardzo prosta. Trzeba wyjąć z zasobnika ustnik w kształcie słomki, zdjąć osłonkę, ustnik umieścić  w otworze urządzenia, a następnie postępować zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie. Po kilku sekundach na wyświetlaczu pojawi się wynik badania określony w promilach.

Policjanci przypominają, że każdego dnia podejmują wiele działań podnoszących bezpieczeństwo na drodze, jednocześnie eliminując z dróg tych, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. W związku z tym apelują, aby kierowcy, którzy spożyli alkohol lub mają jakiekolwiek wątpliwości, co do swojego stanu trzeźwości, nie wsiadali za kierownicę, gdyż mogą narazić siebie, swoich bliskich, a  także innych użytkowników na poważne konsekwencje, których niejednokrotnie nie da się już odwrócić.

W Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz Komisariatach Policji w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze od , zostały zainstalowane samoobsługowe, bezpłatne alkomaty dla kierowców.  Przy ich  pomocy kierowca,  mający wątpliwość, co do swojego stanu trzeźwości, zanim  jeszcze usiądzie za kierownicę samochodu,  samodzielnie może dokonać kontroli.

 

Powrót na górę strony