Pomagamy i Chronimy

Oświęcim. Pomagamy i chronimy. Dzielnicowy zwrócił zgubę małej właścicielce.

Dzielnicowy z oświęcimskiej komendy Policji odnalazł dziewczynkę, która na ławeczce przy oświęcimskim dworcu kolejowym zostawiła torbę sportową. Okazała się nią dziewięcioletnia  obywatelka Ukrainy, ucząca się w jednej z oświęcimskich szkół.

W czwartek  (13.10.2022) po południu do dzielnicowego podeszła mieszkanka Oświęcimia, która poinformowała go, że na ławce przy Dworcu PKP od dłuższego czasu leży niewielka torba sportowa. Policjant podziękował mieszkance Oświęcimia za prawidłową reakcję. Następnie podszedł we wskazane miejsce, gdzie zachowując szczególną ostrożność dokonał sprawdzenia torby. Znalazł w niej różowy, dziecięcy strój sportowy. Nie było natomiast żadnych dokumentów, które pomogłyby ustalić właścicielkę zguby. Podejrzewając, że torba należy do uczennicy jednej z trzech szkół znajdujących się na terenie osiedla Zasole w Oświęcimiu, dzielnicowy skontaktował się z pedagogami, których poinformował o odnalezieniu torby i poszukiwaniach małej właścicielki. Po kilku dniach otrzymał informację, że torbę zgubiła dziewięcioletnia obywatelka Ukrainy, uczęszczająca do jednej z wytypowanych szkół. W związku z tym dzielnicowy udał się do wskazanej szkoły, gdzie przekazał dziewczynce torbę w zamian otrzymując podziękowania od uczennicy i jej mamy.

Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie.
Na podziękowania za prawidłowe postępowanie zasługuje mieszkanka Oświęcimia, która zauważyła torbę na ławce. Kobieta zareagowała zgodnie z informacjami podawanymi w komunikatach dotyczących sposobów postępowania z podejrzanymi pakunkami. Kobieta zapobiegła również ewentualnej kradzieży mienia.  Przypominamy, że w przypadku odnalezienia bagażu nieznanego pochodzenia nie należy go dotykać. Należy powiadomić administratora obiektu lub pracowników ochrony obiektu, a w przypadku ich braku zadzwonić pod numer alarmowy 112.

 

Powrót na górę strony