Pomagamy i Chronimy

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświęcim. Seniorka potrzebowała pomocy

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji pospieszyli z pomocą 84 – letniej seniorce. Kobieta upadła na podłogę w swoim mieszkaniu doznając urazu biodra. Dzięki błyskawicznej interwencji służb starsza pani szybko trafiła do szpitala na leczenie.

W miniony wtorek (22.02.2022) tuż po godzinie 8 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące 84 – letniej seniorki, która nie odbierała telefonów od rodziny, a także nie otwierała drzwi swojego domu. Na miejsce natychmiast udał się jeden z patroli. Po potwierdzeniu braku kontaktu z seniorką mundurowi na miejsce wezwali straż pożarną. Strażacy PSP przy użyciu specjalistycznego sprzętu wyważyli drzwi do domu. Jak się okazało seniorka leżała na podłodze w jednym z pokojów. W wyniku nieszczęśliwego upadku doznała urazu, który uniemożliwił jej poruszanie się. Interweniujący udzielili  jej pierwszej pomocy, a następnie przekazali pod opiekę ratowników medycznych.

Policjanci w dalszym ciągu apelują o zwrócenie uwagi na mieszkające w pobliżu samotne osoby starsze lub niepełnosprawne. Być może i one potrzebują pomocy. Wystarczy jeden telefon do pracowników socjalnych lub służb ratunkowych pod numer 112 aby pomóc, a nawet uratować życie.  

 

Powrót na górę strony