Komunikaty

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświęcim, Harmęże. 14.08.2022 utrudnienia w ruchu drogowym. Uroczystość ku czci świętego Maksymiliana Marii Kolbe.

W niedzielę (14.08.2022) w Oświęcimiu oraz Harmężach będą obchodzone uroczystość ku czci świętego Maksymiliana Marii Kolbe. Uroczystości rozpoczną się w kościele św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu o godzinie 8:30 skąd wyruszy procesja do byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. Druga procesja w kierunku KL Auschwitz ruszy z kościoła Ojców Franciszkanów w Harmężach, Trzecia pielgrzymka do KL Auschwitz ruszy z Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu. Uczestnicy procesji wezmą udział we mszy świętej która odbędzie się o godzinie 10:30 przy Bloku 11 na terenie KL Auschwitz pod przewodnictwem księdza biskupa Romana Pindla.  

W związku z planowanymi procesjami kierowcy przejeżdżający przez Oświęcim w godzinach 8 do 10 mogą spotkać się z utrudnieniami  w ruchu drogowym na ulicach:   Tysiąclecia, Nojego, Pilata, Zaborskiej, Jagiełły, Królowej Jadwigi, Zatorskiej, Legionów oraz Więźniów Oświęcimia.

Na terenie Harmęż utrudnienia wystąpią na ulicach: Franciszkańskiej, Browarnej, Borowskiego, Wojewódzkiej oraz Ostatni Etap, Kolbego,  Szajny  i Leszczyńskiej w Oświęcimiu.

Kierowcy chcący uniknąć postoju powinni skorzystać z tras alternatywnych. Pozostali uczestnicy ruchu drogowego proszeni są o stosowanie się do poleceń policjantów biorących udział w zabezpieczeniu uroczystości religijnych.

 

Powrót na górę strony