Aktualności

Gmina Brzeszcze. Policjanci ujawnili narkotyki i zabezpieczyli 27 automatów do gier hazardowych

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach ujawnili i zabezpieczyli 27 nieczynnych automatów do gier hazardowych. Znajdowały się one na terenie jednej z posesji w gminie Brzeszcze. Do sprawy zatrzymano 41 – letniego obywatela Ukrainy, który odpowie również za posiadanie narkotyków.

W Nowy Rok (01.01.2023) tuż po godzinie 9 policjanci dokonali przeszukania jednej z posesji w gminie Brzeszcze , w związku z podejrzeniem, iż mieszkający tam 41 – letni obywatel Ukrainy posiada środki odurzające. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych funkcjonariusze znaleźli dwa woreczki foliowe z suszem roślinnym, natomiast  w pomieszczeniach gospodarczych ujawnili 27 nieczynnych automatów do gier hazardowych starego typu. Urządzenia zostały zabezpieczone do dyspozycji Małopolskiego Urzędu Celno – Skarbowego.

Właścicielowi sprzętu grozi grzywna w wysokości 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do trzech lat pozbawienia wolności. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Policjanci i celnicy w dalszym ciągu będą bezwzględnie ujawniać i zwalczać tą nielegalną i niezwykle szkodliwą społecznie przestępczość. Wsparciem w tej walce może służyć również Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa za pośrednictwem której internauci znający lokalizację punktu z grami hazardowymi mają możliwość anonimowego zaznaczenia go na mapie. Informacja ta niezwłocznie trafia do najbliższej jednostki Policji.

Powrót na górę strony