Aktualności

Oświęcim. Agresor - recydywista trafił do aresztu śledczego

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu w areszcie śledczym osadzili 34 – letniego mieszkańca Oświęcimia. Mężczyzna  jest podejrzany o groźby karalne wobec dwóch kobiet oraz uszkodzenie ciała i naruszenie miru domowego. Będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

9 listopada ubr. policjanci Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji wszczęli postępowanie wobec 34 – letniego mieszkańca Oświęcimia, podejrzanego o stosowanie gróźb karalnych wobec 44 – letniej znajomej. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że mężczyzna wielokrotnie groził jej śmiercią. W związku z powyższym, jeszcze tego samego dnia mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Na podstawie zebranych dowodów został mu przedstawiony zarzut gróźb karalnych. Następnego dnia mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie oprócz zarzutu prokurator wydał wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.
Mężczyzna naruszył jednak prokuratorskie zakazy. Między innymi kolejny raz  dopuścił się gróźb karalnych wobec pokrzywdzonej, dopuścił się naruszenia miru domowego, a także gróźb karalnych i uszkodzenia ciała 59 – letniej znajomej pokrzywdzonej. Na tej podstawie policjanci zwrócili się do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu o zastosowanie wobec sprawcy ostrzejszego środka zapobiegawczego.

W miniony piątek (30.12.2022)  34 – latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał prokuratorskie zarzuty gróźb karalnych, naruszenia miru domowego oraz uszkodzenia ciała. Następnie trafił przed oblicze sędziego, który na podstawie  wniosku prokuratora zastosował  wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Mężczyzna wprost z sali sądowej trafił do jednego z aresztów śledczych.

Za groźby karalne  oraz uszkodzenie ciała grożą po dwa lata pozbawienia wolności, za naruszenie miru domowego grozi kara do jednego roku pozbawienia wolności. Jednakże w przeszłości mężczyzna był karany za podobne czyny za które odbywał karę pozbawienia wolności, więc teraz za popełnione przestępstwa odpowie w warunkach recydywy.

Powrót na górę strony