Aktualności

Gmina Brzeszcze. Tytoniowa kontrabanda w mieszkaniu i samochodzie

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji  współpracując z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Krakowa  zatrzymali  50 – letnią mieszkankę gminy Brzeszcze. Funkcjonariusze zabezpieczyli u niej 670 paczek papierosów oraz 1,5 kg krajanki tytoniowej. Wyroby te nie posiadały polskich znaków akcyzy.

W ubiegłym tygodniu (20.12.2022) oświęcimscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej współpracując z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego skontrolowali dom i samochód należący do 50 - letniej mieszkanki gminy Brzeszcze. Z informacji uzyskanych przez funkcjonariuszy wynikało, że kobieta może się trudnić sprzedażą wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Ustalenia okazały się trafne. Podczas czynności  funkcjonariusze zabezpieczyli 670 paczek papierosów oraz 1,5 kg krajanki tytoniowej. Kobieta podejrzana o przestępstwo akcyzowe trafiła do oświęcimskiej komendy Policji. Za popełnione przestępstwo grozi jej wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.
 

Kontrabanda najprawdopodobniej już wkrótce miła trafić do sprzedaży, wtedy Skarb Państwa mógłby zostać narażony na straty w wysokości ponad 13 tysięcy złotych.

Powrót na górę strony