Aktualności

Włosienica. Nietrzeźwy kierowca cofając uszkodził bramę wjazdową

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 46 – letniego mieszkańca Oświęcimia, który kierując samochodem w stanie nietrzeźwości uderzył w ogrodzenie posesji. Sprawca kolizji miał w organizmie 2 promile alkoholu.
W niedzielę (18.12.2022) o godzinie 21.30 właściciel jednej z posesji w miejscowości Włosienica powiadomił operatora numeru alarmowego 112  o kolizji drogowej podczas której została uszkodzona brama wjazdowa do jego posesji przez samochód osobowy marki Audi. Z relacji mężczyzny wynikało, że obok pojazdu znajduje się dwóch mężczyzn.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Podczas czynności mundurowi ustalili, że brama została uszkodzona w chwili gdy 46 – letni mieszkaniec Oświęcimia wykonywał manewr cofania. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało 2 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Piłeś alkohol – nie wsiadaj za kierownicę. Widzisz nietrzeźwego za kierownicą – reaguj.
Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada pijany kierowca,  prosimy o natychmiastową reakcję i uniemożliwienie jazdy nietrzeźwemu lub też przekazanie informacji o zagrożeniu pod numer alarmowy 112.

 

Powrót na górę strony