Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kęty. Kęty. Zatrzymano kolejnego podejrzanego o pedofilię. Policjanci apelują do rodziców o czujność.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach postawili zarzuty 31 – letniemu mieszkańcowi Kęt podejrzanemu o nakłanianie małoletniej poniżej 15 roku za pośrednictwem popularnego komunikatora internetowego do wykonywania innych czynności seksualnych. W tej sprawie na ślad sprawcy trafiła grupa osób zajmujących się wyszukiwaniem pedofili w Internecie.

W sobotę (18.12.2021) dyżurny komisariatu Policji w Kętach otrzymał zgłoszenie od kolejnej grupy osób zajmujących się wyszukiwaniem pedofili w Internecie, dotyczące ujęcia mężczyzny, który za pośrednictwem komunikatora internetowego usiłował nakłaniać 13 – letnią dziewczynkę do wykonywania innych czynności seksualnych, a także proponował małoletniej spotkanie w celach seksualnych.

Policjanci natychmiast pojechali na teren jednej z posesji w Kętach, gdzie miało dojść do obywatelskiego ujęcia sprawcy. Na miejscu funkcjonariusze zastali dwoje zgłaszających. Wskazali oni mężczyznę, którego zlokalizowali jako podejrzanego. Funkcjonariusze po ustaleniu okoliczności sprawy zatrzymali 31  – latka. Mężczyzna trafił do kęckiego komisariatu Policji. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy należący do zatrzymanego. Sprzęt ten zostanie poddany ekspertyzie przez biegłych.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci zebrali dowody świadczące o tym, że podejrzany od początku grudnia br. wykorzystując popularny komunikator internetowy prowadził korespondencję o tematyce seksualnej z internautką podającą się 13-latkę. Pomimo tego, że internautka kilkukrotnie informowała mężczyznę, że ma 13- lat jego propozycje nie ustawały. Ponadto kiedy jak mu się wydawało zdobył zaufanie nastolatki zaczął namawiać ją na spotkanie w celach seksualnych.

Na podstawie zebranych dowodów podejrzanemu został przedstawiony zarzut usiłowania nakłonienia małoletniej poniżej lat 15 do innych czynności seksualnych. Podejrzany w październiku ubr. był notowany za popełnienie podobnego przestępstwa.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

W listopadzie br. na terenie powiatu oświęcimskiego w podobny sposób zostali  zatrzymani dwaj  inni mężczyźni, podejrzani o podobne czyny.

Policjanci apelują do rodziców o czujność oraz uświadamianie dzieci i młodzieży o zagrożeniach czyhających w Internecie.

W tym przypadku sprawca korespondował z osobą dorosłą podającą się za małoletnią. Ponownie apelujemy do rodziców o czujność, która pomoże  ochronić dziecko przed takimi przestępstwami. Należy ze swoim dzieckiem rozmawiać na temat zagrożeń z jakimi może zetknąć się w Internecie, należy sprawdzić z jakich stron internetowych korzysta, a także z kim prowadzi korespondencję, jakie treści otrzymuje i jakie przesyła.

Powrót na górę strony