Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kęty. Dzięki publikacjom medialnym zidentyfikowani zostali trzej nastolatkowie, którzy posłużyli się cudzą kartą

W piątek wieczorem, w Komisariacie Policji w Kętach przesłuchanych zostało trzech nieletnich mieszkańców gminy Kęty. Nastolatkowie potwierdzili, że płacąc za zakupy wspólnie posługiwali się znalezioną kartą płatniczą.

Do zagubienia karty płatniczej przez mieszkańca Kęt doszło 16 października br, wieczorem. Kiedy poszkodowany zorientował się, że nie ma karty sprawdził konto i okazało się, że w ciągu niespełna dwóch godzin ktoś płacąc zbliżeniowo dokonał pięciu transakcji w sklepach i restauracji na łączną kwotę 70 złotych. Pracujący nad sprawą policjanci zabezpieczyli  nagrania z monitoringów, na których utrwalone zostały wizerunki młodych mężczyzn posługujących się przywłaszczoną kartą. Wszczęte zostały poszukiwania sprawców. Kiedy te czynności nie dały rezultatu prowadzący postępowanie podjęli decyzję o publikacji wizerunków podejrzanych w mediach.

W efekcie publikacji wizerunków, już po kilku godzinach policjanci otrzymali informację, na podstawie której zidentyfikowano sprawców. Okazało się, że to 16-latkowie z gminy Kęty.  17 grudnia br.  zostali przesłuchani w Komisariacie Policji w Kętach. Nastolatkowie potwierdzili, że płacąc za zakupy wspólnie posługiwali się znalezioną kartą płatniczą.
Materiały w sprawie czynów, których dopuścili się nieletni zostaną przekazane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Oświęcimiu, który zdecyduje o ich dalszym losie.

Bardzo dziękujemy prasie za wszystkie publikacje. To właśnie dzięki nim informacja błyskawicznie dotarła do wielu mieszkańców, przez co nieletni zostali zidentyfikowani i odpowiedzą za swoje lekkomyślne postępowanie. Ponadto inne osoby łamiące prawo otrzymały również czytelny sygnał o braku społecznego przyzwolenia dla karygodnego postępowania.

Powrót na górę strony