Akcje krwiodawstwa. Możesz dołączyć.

Oświęcim. Policjanci oraz młody strażak, w akcji „spoKREWnieni służbą 2018”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz podległych Komisariatów Policji w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze, policjant Ogniwa patrolowo - interwencyjnego Komisariatu Policji w Libiążu oraz 20 – letni strażak, mieszkaniec Przeciszowa, studiujący w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, wzięli udział w zbiórce krwi, w ramach ogólnopolskiej akcji „spoKREWnieni służbą”, przeprowadzonej w Oddziale Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Oświęcimiu.

W ramach przeprowadzonej ogólnopolskiej akcji „spoKREWnieni służbą”, odbywającej się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, policjanci oraz młody strażak zgłosili się do Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Oświęcimiu, gdzie pod fachową i troskliwą opieką pielęgniarek, oddali krew na rzecz chorych i ofiar wypadków drogowych. W ten sposób mundurowi oddali również hołd Żołnierzom Wyklętym, którzy przelewali krew w obronie Ojczyzny.

Policjanci udzielając pomocy i ratując ludzkie życie doskonale wiedzą, jak bardzo potrzebna jest krew. Wśród policjantów powiatu oświęcimskiego znajduje się duża grupa honorowych dawców krwi, którzy regularnie oddają ten niezwykle cenny dar, na rzecz potrzebujących. W ten sposób oddają cząstkę siebie dla ratowania życia innych osób.
Akcja potrwa do końca marca br. Zachęcamy do włączenia się i oddania krwi na rzecz potrzebujących.

 

Powrót na górę strony