Akcje krwiodawstwa. Możesz dołączyć.

Oświęcim. Policjanci oraz żołnierz Wojska Polskiego oddawali krew w ramach akcji "spoKREWnieni służbą 2017"

Wśród policjantów powiatu oświęcimskiego znajduje się duża grupa honorowych dawców krwi, którzy regularnie oddają ten cenny dar na rzecz potrzebujących

27 marca 2017 Policjanci z komendy powiatowej w Oświęcimiu, komisariatu w Kętach, funkcjonariusz Komisariatu Autostradowego w Krakowie oraz żołnierz z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego, wzięli udział w zbiórce krwi, w ramach ogólnopolskiej akcji „spoKREWnieni służbą”, przeprowadzonej w Oddziale Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Oświęcimiu. Pod fachową opieką pielęgniarek, oddali krew na rzecz chorych i ofiar wypadków drogowych. W ten sposób mundurowi oddali również hołd Żołnierzom Wyklętym, którzy przelewali krew w obronie Ojczyzny.

- Policjanci udzielając pomocy i ratując ludzkie życie doskonale wiedzą, jak bardzo potrzebna jest krew. Wśród policjantów powiatu oświęcimskiego znajduje się duża grupa honorowych dawców krwi, którzy regularnie oddają ten niezwykle cenny dar na rzecz potrzebujących - podkreśla Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Asp. szt. Robert Kanturski, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kętach, oddaje krew już od ponad 27 lat i ma na swoim koncie, aż 39 litrów oddanej krwi, za co otrzymywał wyróżnienia w postaci Brązowej, Srebrnej i Złotej odznaki Honorowego Dawcy Krwi.Sierż szt. Jan Zontek, inny dzielnicowy z komisariatu w Kętach, oddaje krew już od ponad 20 lat i ma na swoim koncie 25 litrów oddanej krwi, za co był już wyróżniany Brązową, Srebrną i Złotą odznaką Honorowego Dawcy Krwi. Z kolei sierż. szt. Andrzej Moc, policjant z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego komisariatu w Brzeszczach jest honorowym krwiodawcą od ponad 10 lat i oddał w tym czasie blisko 13 litrów krwi.

 

 

Powrót na górę strony