Działania

Oświęcim. „Kręci mnie bezpieczeństwo” i „Dzielnicowy bliżej nas” w Specjalnym Ośrodku Szkolno –Wychowawczym w Oświęcimiu

Policjantki z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii oświęcimskiej komendy Policji, wspólnie z dzielnicowym Osiedla Zasola w Oświęcimiu, odwiedzili  uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Oświęcimiu.


Podczas spotkania, policjanci w ramach zainicjowanych przez MSWiA programów pn.:  „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny” oraz „Dzielnicowy bliżej nas”,  przypominali dzieciom  i młodzieży,  podstawowe zasady bezpieczeństwa, które warto przestrzegać zarówno w domu, w drodze do szkoły, jak również na podwórku, czy też podczas korzystania z Internetu. Podali również sposoby postępowania w różnych  trudnych sytuacjach , a także gdzie i do kogo należy zwrócić się o pomoc.

Opowiedzieli o pracy policjantów oraz roli dzielnicowego, który zajmuje się sprawami bezpieczeństwa mieszkańców dzielnicy.  


Na zakończenie spotkania policjanci odpowiedzieli na wiele pytań związanych ze służbą w Policji, po czym otrzymali od uczniów młodszych klas rysunek z podziękowaniami dla wszystkich policjantów za to, że codziennie dbają o bezpieczeństwo.
 

  • Na zdjęciu plakat z rysunkiem postaci i podziękowaniami za bezpieczeństwo.
Powrót na górę strony