Działania

Oświęcim. Wakacyjna prelekcja dla dzieci i młodzieży ze Stowarzyszenia „Promyk”

Wczoraj policjantki z oświęcimskiej komendy Policji, w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje”, odwiedziły dzieci i młodzież uczęszczającą na zajęcia do Stowarzyszenia dla Dzieci Niepełnosprawnych „Promyk” w Oświęcimiu. 


Podczas wakacyjnego spotkania policjantki przypomniały dzieciom i młodzieży podstawowe zasady bezpieczeństwa, których warto przestrzegać podczas letniego wypoczynku, podczas poruszania się po  drodze, a także w kontaktach z osobami obcymi i w trakcie korzystania z Internetu. Podały również, gdzie i do kogo należy zwrócić się o pomoc w trudnych sytuacjach.


Następnie przyszedł czas na zabawę w policjanta, w trakcie której, młodzi uczestnicy spotkania mogli się wcielić w rolę stróża prawa,  przymierzając elementy prawdziwego umundurowania oraz  kamizelki i hełmy kuloodporne, a także posługując się pałką policyjną i kajdankami.


Na zakończenie spotkania policjantki odpowiedziały również na wiele pytań związanych ze służbą w Policji, a także zaprosiły na rewizytę do oświęcimskiej komendy, gdzie dzieci i młodzież będą mogły z bliska przyjrzeć się pracy policjantów.


 

  • Na zdjęciu policjantka w sali prowadzi prelekcję dla dzieci. Dzieci siedzą na krzesełkach.
Powrót na górę strony