opublikowany

Zawoja. Szczęśliwe poszukiwania.

Dzisiaj około godziny 12:30 w miejscowości Zawoja Policzne w rejonie karczmy przy wyciągu Mosorny Groń oddalił się siedmiu letni chłopczyk cierpiący na autyzm. W pierwszej chwili był poszukiwany przez samego ojca, który to później o zdarzeniu  powiadomił służby.  W trybie alarmowym na miejsce zostali ściągnięci policjanci z całego powiatu.

Polski

Policja poszukuje świadków

Policja poszukuje świadków zdarzenia drogowego zaistniałego w dniach 09/10. 10.2019 r w godz. 21:00-11:00 w Wieliczce na ul. Ordona  w trakcie którego, kierujący n/n pojazdem uszkodził skrzynkę elektryczną .

Policja poszukuje świadków zdarzenia drogowego zaistniałego w dniu 4.10.2019 r w Kokotowie, gdzie kierujący pojazdem ciężarowym z naczepą w trakcie zmiany pasa ruchu z prawego na lewy nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem Audi doprowadzając do zderzenia pojazdów.

Polski

Zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczki z miejsca zdarzenia dla 39-letniego właściciela toyoty. Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Policjanci ustalili i zatrzymali właściciela Toyoty Rav 4, która brała udział w wypadku drogowym, ze skutkiem śmiertelnym  7 października,  około godz. 21 na drodze wojewódzkiej 780, w miejscowości  Kwaczała (powiat chrzanowski). Wtedy to doszło do śmiertelnego potrącenia 50-letniego rowerzysty.  Po potrąceniu kierujący pojazdem uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pokrzywdzonemu pomocy.

Polski

Zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczki z miejsca zdarzenia dla 39-letniego właściciela toyoty. Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym  oraz ucieczki z miejsca zdarzenia dla 39-letniego właściciela toyoty. Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Polski

Skuteczność policjantów powiatu krakowskiego podczas akcji „SMOG” – podsumowanie działań

9 października br. na terenie powiatu krakowskiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, w ramach ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjnych, przeprowadzili akcję pod kryptonimem „SMOG”.

Akcja miała na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazywał na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co ma wpływ na zwiększoną emisję spalin.

Polski

Stopień alarmowy BRAVO-CRP

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP) na terytorium całego kraju, obowiązujący od 10 października br. od godz. 00:01, do 14 października br. do godz. 23:59. Ostrzeżenie zostało wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni związanymi z organizacją wyborów parlamentarnych.

Polski

Świeć Przykładem – Noś odblaski!

Przez kilka najbliższych tygodni, w piątek, będziemy prezentować czterowersowe rymowanki o tematyce promującej ideę używania elementów odblaskowych. Rymowanki napisane zostały przez uczniów klas I – III szkół podstawowych, które wzięły udział w ogólnopolskim konkursie literackim pn. „Rymowanka – Zachęcanka”, zorganizowanym przez Policję i zakwalifikowały się do finału konkursu.

Polski

Strony

Subscribe to RSS - opublikowany