Powiat Oświęcimski. I miejsce indywidualnie oraz II miejsce drużynowo dla oświęcimskich policjantów, w Spławikowych Zawodach Wędkarskich Garnizonu Małopolskiego o „Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie”

Powiat Oświęcimski. I miejsce indywidualnie oraz II miejsce drużynowo dla  oświęcimskich policjantów,  w Spławikowych Zawodach Wędkarskich Garnizonu Małopolskiego o „Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu w kategorii indywidualnej zajęli I miejsce, a w kategorii drużynowej II miejsce, w  Spławikowych Zawodach Wędkarskich Garnizonu Małopolskiego o Puchar Komendanta  Wojewódzkiego Policji w Krakowie.

Zawody odbyły się w niedzielę  23 kwietnia 2017 roku na akwenie Tęczak, którego użytkownikiem jest Zatorskie Towarzystwo Wędkarskie. Organizatorem zawodów była Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu, IPA Region Wadowice oraz Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Bielsku-Białej.

W zawodach wzięło udział 33 zawodników reprezentujących komendy Policji z Krakowa, Oświęcimia,  Wadowic,  Suchej Beskidzkiej, Nowego Targu - KP Jabłonka, Dąbrowy Tarnowskiej, Andrychowa Zakładu Karnego w Wadowicach, Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej, Regionu IPA Wadowice oraz drużyna zaproszonych gości z Beskidzkiej Izby Lekarskiej.

Zawodnicy przez cztery godziny, w niezwykle trudnych warunkach:  opady deszczu, gradu i śniegu,   starali się złowić jak najwięcej ryb, które po zważeniu ponownie zostały wpuszczone do wody.

Wędkarskie zmagania wygrała drużyna z SPPP Bielsko - Białej. II miejsce zajęła drużyna z Oświęcimia, natomiast trzecie miejsce zajęła drużyna z Zakładu Karnego w Wadowicach. W kategorii indywidualnej bezkonkurencyjny okazał się Artur Kuzia z oświęcimskiej komendy Policji.   II  miejsce zajął  Krystian Pracharczyk reprezentant KP Jabłonka, natomiast  III miejsce zajął  Adam Chlebowski  emerytowany policjant oświęcimskiej komendy Policji. Największą rybę zawodów złowił Mariusz Bałdyga z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.                 

Zwycięskim drużynom i zawodnikom, a także wszystkim uczestnikom imprezy puchary nagrody i upominki  w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie wręczył insp. Robert Chowaniec Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu W imieniu przedstawicieli Beskidzkiej Izby Lekarskiej z Bielska Białej puchar za największą rybę zawodów wręczył   Prezes dr n. med. Klaudiusz Komor.

Klasyfikacja drużynowa:

I miejsce: drużyna SPPP Bielsko-Biała w składzie: Tomasz Góra, Henryk Sałamun, Tomasz Hodurek.

II miejsce: drużyna KPP Oświęcim  w składzie: Artur Kuzia, Arkadiusz Michalski, Janusz Hajduk.

III  miejsce: drużyna ZK Wadowice w składzie: Robert Kajfasz, Maciej Strzała, Dariusz Jarosz.

 

Klasyfikacja indywidualna:

I   miejsce:  Artur Kuzia  z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu                       

II  miejsce: Krystian Pracharczyk z Komisariatu Policji w Jabłonce

III miejsce: Adam Chlebowski – emerytowany policjant z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.