Policjantka z Komisariatu Policji w Kętach w szczytnym celu ścięła swoje długie włosy, przekazała je na rzecz fundacji wspierającej kobiety walczące z nowotworem.

Policjantka  z Komisariatu Policji w Kętach w szczytnym celu ścięła swoje długie włosy, przekazała je na rzecz fundacji wspierającej kobiety walczące z nowotworem.

sierż. sztab. Anna Bibrzycka - policjantka  z Komisariatu Policji w Kętach w szczytnym celu ścięła swoje długie włosy, przekazała je na rzecz fundacji wspierającej kobiety walczące z nowotworem.

Podczas jednej z wizyt w salonie fryzjerskim miała zamiar jedynie podciąć o kilka centymetrów swoje długie włosy, jednakże kiedy fryzjerka opowiedziała jej o akcji Daj włos – Rak’n’Roll, postanowiła ściąć włosy znacznie krócej, gdyż tylko włosy o długości 25 cm nadają się na perukę dla kobiet, które utraciły włosy podczas walki z rakiem. Ścięty długi warkocz Ania przekazała na rzecz akcji.

Anna Bibrzycka ma 36 lat w Policji służy od siedmiu. Jako funkcjonariuszka Zespołu ds. Wykroczeń, Nieletnich i Patologii zajmuje się wieloma zagadnieniami od prowadzenia spraw o wykroczenia, poprzez przeciwdziałanie demoralizacji, przemocy domowej po profilaktykę i prewencję kryminalną.  

O akcji  „Daj Włos! Rak’n’Roll”

Obecnie w Polsce peruki z naturalnych włosów nie są refundowane przez NFZ. W odpowiedzi na tę sytuację zainicjowano akcję „Daj włos". Fundacja Rak'n'Roll angażuje zakłady fryzjerskie i osoby, które zmieniając fryzurę, chciałyby zrobić dobry uczynek. Przekazanie Fundacji ściętych włosów pozwoli na zrobienie naturalnych peruk dla kobiet poddających się chemioterapii. Fundacja współpracuje z salonami fryzjerskimi, które zbierają ścięte włosy i przekazują je firmie, która produkuje peruki. W akcji może wziąć udział każdy, kto zmieniając swój wygląd chce zrobić coś dobrego dla innych.

Celem Fundacji jest zebranie jak największej ilości włosów, aby wyprodukować peruki dla potrzebujących je kobiet, dlatego do projektu może przyłączyć się każdy salon fryzjerski w każdym mieście w Polsce, który tylko zadeklaruje chęć współpracy.