Podinspektor Arkadiusz Śniadek

ant
Podinspektor
Arkadiusz
Śniadek
I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu
Wiek: 
48 lat

Podinspektor Arkadiusz Śniadek I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu.

Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach.

Służbę w Policji rozpoczął w dniu 1 grudnia 1990r. Początkowo był związany z pionem prewencji Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, najpierw jako policjant Ogniwa patrolowo – interwencyjnego, a następnie dzielnicowy. W 1998 roku rozpoczął służbę w Zespole Dochodzeniowo – Śledczym Wydziału Ruchu Drogowego. W 2006 roku objął stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego, a w rok później został mianowany na stanowisko Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego.

W dniu 1 stycznia 2016 roku w drodze awansu służbowego został powołany na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Andrychowie, którym kierował przez przeszło dwa lata.

W dniu 12 marca 2018 roku, również w drodze awansu służbowego, powrócił do oświęcimskiej komendy jako pełniący obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu, a następnie w dniu 11 czerwca 2018r. został powołany na to stanowisko.

Odznaczony Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę.