Oświęcimska policjantka trzeci raz z rzędu zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w Nihon Kobudo

Oświęcimska policjantka trzeci raz z rzędu zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w Nihon Kobudo

Młodszy inspektor Robert Chowaniec pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu złożył gratulacje Patrycji Pszczelińskiej, która ponownie stanęła na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Polski. Odebrała kolejny Złoty Medal broniąc zdobytego w 2014 oraz 2015 roku tytułu Mistrzyni Polski.

W dniu 4 czerwca 2016 roku  w Złotoryi odbyły się Mistrzostwa Polski IMAF /International Martial Arts Federation - Międzynarodowa Federacja Sztuk Walki/. W tym roku w różnych konkurencjach zmagało się ponad 250 zawodników z całego kraju.

W zawodach startowała również oświęcimska policjanta Patrycja Pszczelińska, która trzeci raz z rzędu  obroniła tytuł Mistrzyni Polski.  Na podium stanęła również zawodniczka z Poronina, która zajęła drugie  miejsce, natomiast trzecie miejsce zajęła zawodniczka z Świebodzina.

Starszy sierżant  Patrycja Pszczelińska w dalszym ciągu jest policjantką Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej Komendy Policji Referatu Dochodzeniowo - Śledczego. Dodatkowo w tym roku zdobyła uprawnienia instruktora taktyk i technik interwencji, w związku z tym prowadzi szkolenia policjantów z oświęcimskiej komendy oraz komisariatów Policji.   Patrycja posiada również uprawnienia Sędziego Krajowego, a w związku z jej działalnością na rzecz promowania obronności kraju w ramach Grupy Operacyjnej Tanto /GOT/, została odznaczona Srebrnym Sztyletem Komandosa.

Mistrzyni w  Policji służy od pięciu lat. Wolny czas po służbie poświęcając wschodnim sztukom walki. Od lat specjalizuje się w Kobudo, które wywodzi się z Okinawy. Swoją sportową przygodę z wschodnimi sztukami  walki rozpoczęła już jako siedmioletnia dziewczynka, aby po 5 latach zdobyć Mistrzostwo Polski juniorów w Ju Jitsu. W 2014 roku jej zaangażowanie i wysiłek doprowadziły do podwójnego sukcesu. Najpierw podczas Mistrzostw Polski w  Olkuszu  zdobyła tytuł Mistrzyni Polski, aby po kilku miesiącach sięgnąć po mistrzostwo Europy.  Aktualnie Patrycja przygotowuje się do obrony tytułu Mistrzyni Europy na zawodach, które odbędą się w listopadzie br. w Bośni i Hercegowinie.