Oświęcim. Policjanci z Oświęcimia, Brzeszcz i Chełmka otrzymali nowe radiowozy

Oświęcim. Policjanci z Oświęcimia, Brzeszcz i Chełmka otrzymali nowe radiowozy

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach oraz  Komisariatu Policji w Chełmku otrzymali cztery nowe radiowozy: trzy małolitrażowe samochody marki Hyundai i20 oraz jeden pojazd marki Opel Astra.  Pojazdy będą wykorzystywane w codziennej służbie przez dzielnicowych oraz policjantów ogniwa patrolowo – interwencyjnego.

W piątek 28 grudnia 2018 o godzinie 10.00 w Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu odbyło się   uroczyste przekazanie czterech nowych radiowozów oznakowanych. W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięli udział Wicewojewoda Małopolski Zbigniew Starzec, Marcin Niedziela Starosta Oświęcimski, Paweł Kobielusz Wicestarosta Oświęcimski,  Andrzej Saternus Burmistrz Miasta i Gminy Chełmek, Łukasz Kobielusz Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Brzeszcze,  Naczelnik Wydziału Prewencji KPP Oświęcim, Komendanci Komisariatów Policji w Brzeszczach i Chełmku oraz przedstawiciele mediów.  

Gości przywitał Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu insp. Robert Chowaniec, który podziękował przedstawicielom władz samorządowych za wsparcie. Podkreślił, że w efekcie bardzo dobrej współpracy z  samorządem lokalnym, który czuje się współodpowiedzialny za utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w powiecie, było możliwe sfinansowanie zakupu radiowozów wartych blisko 252 tysiące złotych.  Komendant zaznaczył, iż policjanci w każdej chwili są gotowi, nieść pomoc mieszkańcom, a nowoczesny sprzęt transportowy w znacznej mierze usprawni ich  służbę.

Z kolei przedstawiciele władz podkreślili, że dla samorządów od wielu lat bezpieczeństwo mieszkańców jest niezwykle ważne. Aby cieszyć się wysokim jego poziomem,  policjanci powinni dysponować nowoczesnym i niezawodnym sprzętem.  Głos zabrał również Zbigniew Starzec aktualny Wicewojewoda Małopolski, a były Starosta Oświęcimski, który podkreślił, dużą rolę Rady Powiatu we wsparciu Policji w działaniach na rzecz bezpieczeństwa. Następnie Starosta oświęcimski, Burmistrz Gminy Chełmek, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Brzeszcze oraz Komendant wręczyli kluczyki do radiowozów dzielnicowym i policjantowi ogniwa patrolowo – interwencyjnego. Funkcjonariusze, którzy otrzymali kluczyli zaprosili przedstawicieli władz i mediów do obejrzenia wnętrza nowych wozów, z satysfakcją opowiadając o ich wyposażeniu.

W zakupie dwóch radiowozów dla KPP Oświęcim, Policję wsparło Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu przeznaczając na ten cel blisko połowę wartości pojazdów. Władze Miasta i Gminy Chełmek w połowie sfinansowały zakup radiowozu marki Hyundai dla KP Chełmek, podobnie władze Miasta i Gminy Brzeszcze w połowie sfinansowały zakup radiowozu marki Hyundai dla policjantów KP Brzeszcze. Druga połowa wartości samochodów pochodziła z budżetu Policji.

Nowe radiowozy z całą pewnością usprawnią policyjną służbę na rzecz mieszkańców, co bezpośrednio przełoży się na sposób i jakość  realizowanych zadań na rzecz bezpieczeństwa.