Oświęcim. Policjanci spełnili marzenie dzielnego Tymonka

Oświęcim. Policjanci spełnili marzenie dzielnego Tymonka

W dniu 18 grudnia 2017r.  tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, oświęcimską komendę Policji odwiedził niezwykły gość,  Tymonek Stanek. Chłopiec  ma 7 lat i jest podopiecznym jednej z fundacji, zajmujących się wspieraniem leczenia poważnie chorych dzieci. U tego niezwykłego chłopca, kilka tygodni temu, lekarze zdiagnozowali neurofibromatozę. Dzięki zrozumieniu i wsparciu bliskich, chłopczyk dzielnie radzi sobie z chorobą.    Jednym z marzeń Tymonka, było poznanie policyjnej służby, o czym dowiedzieli się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i zaprosili chłopca do oświęcimskiej komendy Policji. Funkcjonariusze przeprowadzili również zbiórkę pieniędzy na jego leczenie.

W poniedziałkowe popołudnie chłopiec wraz ze swoim tatą przyjechał do oświęcimskiej komendy Policji. W sali szkoleniowej serdecznie powitali ich,  insp. Robert Chowaniec - Komendant Powiatowy Policji
w Oświęcimiu  oraz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji. 

Funkcjonariusze pokazali Tymonkowi sprzęt i wyposażenie, wykorzystywane przez policjantów zarówno w codziennej służbie, jak i podczas działań specjalnych. Mógł przymierzyć hełm,  założyć kajdanki oraz obejrzeć różne rodzaje broni.  Chłopiec interesował się wszystkim i zadawał wiele pytań. Nauczył się również posługiwać krótkofalówką, kiedy razem z policjantami bawił się w szukanie i zatrzymywanie przestępców. Następnie  z zainteresowaniem obserwował pracę oficera dyżurnego. Na policyjnym parkingu obejrzał różne radiowozy, a jednym z nich przejechał się z włączonymi sygnałami uprzywilejowania. Po przejażdżce radiowozem, policjant przewodnik psa do wykrywania materiałów pirotechnicznych, zaprezentował mu umiejętności swojego czworonożnego partnera, który przywitał się z nim  łapką „przybijając piątkę”. Na zakończenie spotkania,  Tymonek  od policjantów otrzymał Inspektora Wawelka - maskotkę małopolskiej Policji, odblaski  oraz inne policyjne upominki. 

Tymonkowi oraz jego rodzinie, życzymy dużo zdrowia i uśmiechu, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, a także spełnienia największego marzenia, aby chłopiec pomyślnie przeszedł leczenie i wyzdrowiał.