Oświęcim. Policjanci oddali krew w ramach akcji „95 litrów krwi, na 95-lecie Policji kobiecej”

Oświęcim. Policjanci oddali krew w ramach akcji „95 litrów krwi, na 95-lecie Policji kobiecej”

Z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 95-lecia powstania Policji kobiecej, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz podległych komisariatów Policji, kolejny raz oddali krew w ramach  zainicjowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie,  akcji pn. „95 litrów krwi na 95-lecie Policji kobiecej”.  Lipcową zbiórkę krwi (1 i 2 lipca) zainicjowali policjanci ze stowarzyszenia IPA Nowy Targ.

Policyjni krwiodawcy zgłosili się do Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Oświęcimiu, gdzie pod fachową i troskliwą opieką pielęgniarek oddali  krew na rzecz chorych i ofiar wypadków drogowych.  Od początku tego roku nasi policjanci oddali 25 litrów tego bezcennego daru w ramach różnych akcji, natomiast w ramach akcji pn. „95 litrów krwi na 95-lecie Policji kobiecejoddali już 10 litrów krwi.

Przypominamy, że akcja na terenie Małopolski będzie trwała do 31 lipca br. Wszyscy chętni mogą oddać krew  w zorganizowanych zbiórkach bądź indywidualnie w RCKiK oraz w oddziałach terenowych podając numer akcji   „M095”  lub jej nazwę „95 litrów krwi na 95-lecie Policji kobiecej”.