Oświęcim. Komendant podziękował policjantom za uratowanie życia kierowcy

Oświęcim. Komendant podziękował policjantom za uratowanie życia kierowcy

W dniu 6 lutego 2018 w Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu,  inspektor Robert Chowaniec Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu, wspólnie z Piotrem Wędziną Kierownikiem oświęcimskiego Pogotowia Ratunkowego,  przekazali listy gratulacyjne policjantom  Ogniwa patrolowo - interwencyjnego Komisariatu Policji w Chełmku st. post. Arturowi Laszczakowi oraz st. sierż. Marcinowi  Sękali, w którego imieniu wyróżnienie odebrał asp. szt. Tomasz Golonka.

Komendant dziękował policjantom za błyskawicznie podjętą interwencję i uratowanie  życia kierowcy, który zasłabł za kierownicą.  Podkreślił, że taki profesjonalizm zasługuje na szczególne wyróżnienie. Podziękował również za gotowość i zaangażowanie w podejmowanych działaniach na rzecz mieszkańców, a także życzył im dalszych sukcesów zawodowych oraz pomyślności w życiu osobistym. Do podziękowań dołączył również pan Piotr Wędzina - Kierownik oświęcimskiego Pogotowia Ratunkowego, który również wyraził słowa uznania za uratowanie życia kierowcy.


Do zdarzenia doszło 24 stycznia 2018 rano. Policjanci patrolujący rejon ulicy Krakowskiej w Chełmku zauważyli, że kierowca samochodu marki VW z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas, gdzie o mały włos nie zderzył się z jadącym z przeciwka pojazdem, a następnie uderzył w drzewo. Funkcjonariusze błyskawicznie włączając sygnały uprzywilejowania zatrzymali radiowóz, a następnie podbiegli do pojazdu i zaczęli udzielać pierwszej pomocy kierującemu. Kiedy okazało się, że mężczyzna nie daje oznak życia, wynieśli go z pojazdu i przystąpili do resuscytacji. Na miejscu zdarzenia zatrzymał się również, będący w czasie wolnym od służby, funkcjonariusz służby więziennej Zakładu Karnego w Trzebini,  który na zmianę z policjantami prowadził resuscytację. Kierowca dwukrotnie odzyskiwał oddech, po czym ponownie go tracił, więc funkcjonariusze prowadzili resuscytacje do przyjazdu Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy medyczni przejęli 69 – latka, który w stanie ciężkim został przewieziony na oddział intensywnej opieki medycznej, na dalsze leczenie.

Nagranie z przedmiotowej akcji.

http://malopolska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/policjanci-oraz-straznik-wiezienny-ratowali-zycie-kierowcy