Kraków. Wojewódzkie eliminacje Konkursu „Dzielnicowy Roku 2018” oraz Konkursu na najlepszego kierownika Dzielnicowych w Małopolsce

Kraków. Wojewódzkie eliminacje Konkursu „Dzielnicowy Roku 2018” oraz  Konkursu na najlepszego kierownika Dzielnicowych w Małopolsce

W dniu 6 września br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyły się eliminacje wojewódzkie do XI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych pn. „Dzielnicowy Roku” oraz eliminacje do Ogólnopolskich Zawodów na najlepszego „Kierownika Rewiru Dzielnicowych”. W pierwszym konkursie oświęcimski dzielnicowy zajął wysoką piątą lokatę, natomiast w drugim  Kierownik Rewiru Dzielnicowych oświęcimskiej Komendy Policji trafił na podium, ustępując jedynie koledze z Nowego Sącza.

Pierwszym etapem zmagań dzielnicowych był egzamin z wiedzy składający się z 60 pytań.  Ponad godzinny test obejmował zagadnienia z zakresu prewencji, prawa, psychologii, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej itp. Drugą konkurencją było strzelanie statyczne z broni służbowej. W ostatnim etapie zmagań, dzielnicowi mogli wykazać się umiejętnościami praktycznymi, gdyż czekała ich symulacja przyjęcia interesanta. Policjant musiał zakwalifikować zdarzenie do określonej kwalifikacji prawnej i udzielić interesantowi instrukcji, co do rozstrzygnięcia sprawy, z którą się zgłosił.

W klasyfikacji generalnej na najlepszego Kierownika asp. Dariusz Jakubowski Kierownik  oświęcimskich dzielnicowych, zajął drugie miejsce, ustępując jedynie Kierownikowi Rewiru Dzielnicowych Komendy Miejskiej Policji z Nowego Sącza. Z kolei Dzielnicowy asp. Dawid Michalec, który na co dzień zajmuje się sprawami mieszkańców Osiedla Błonie, zajął wysokie piąte miejsce.

Laureaci  trzech najlepszych miejsc obu konkursów z rąk  nadinsp. dr Krzysztofa Pobuty Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie odebrali puchary, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody pieniężne.