Kęty. Policjanci z Kęt otrzymali nowy, oznakowany radiowóz

Kęty. Policjanci z Kęt otrzymali nowy, oznakowany radiowóz

W Komisariacie Policji w  Kętach odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego Pan Krzysztof Jan Klęczar Burmistrz Miasta i Gminy Kęty oraz insp. Robert Chowaniec Komendant Powiatowy Policji
w Oświęcimiu, przekazali kęckim policjantom nowy radiowóz oznakowany.

Podczas spotkania Burmistrz Miasta i Gminy Kęty, bardzo dobrze ocenił współpracę z kęcką Policją, dostrzegając zaangażowanie policjantów  w realizację działań, mających wpływ na poprawę bezpieczeństwa oraz niesienie pomocy mieszkańcom gminy. Nowy sprzęt transportowy z całą pewnością tę służbę usprawni.

Za  dotychczasową bardzo dobrą współpracę oraz wsparcie Policji w działaniach dot. poprawy bezpieczeństwa i warunków pracy policjantów,  podziękowania na ręce Burmistrza  przekazał  Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu.  W imieniu policjantów z Komisariatu Policji w Kętach, podziękowania złożył asp. szt. Maciej Molenda  Komendant Komisariatu Policji w Kętach.

Radiowóz został zakupiony za połączone środki pochodzące w połowie z budżetu Policji, a w połowie z budżetu Miasta i Gminy Kęty.  Nowy radiowóz to Opel Astra z silnikiem o pojemności 1,6 i  mocy blisko 200KM, który posiada nowoczesne wyposażenie. Będzie wykorzystywany do służby patrolowo – interwencyjnej na terenie Miasta i Gminy Kęty.