Gala Finałowa XVI Ogólnopolskiego Konkursu Modeli Kartonowych, Przeciszów 2016

Gala Finałowa  XVI Ogólnopolskiego Konkursu Modeli Kartonowych, Przeciszów 2016

Jak co roku we wrześniu w Przeciszowie pow. oświęcimski odbywa się Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych Przeciszów 2016, na który przybywa wielu modelarzy, wystawców i pasjonatów  modeli kartonowych z kraju i za granicy. W tym roku w konkursie wzięło udział 218 modelarzy z Polski, Słowacji, Niemiec, Rosji, Czech, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Norwegii, Kanady oraz Australii,  którzy wystawili ponad 700 modeli kartonowych. Była to  największa liczba modeli, jakie zaprezentowano w jednym konkursie.  Ponadto 59 modeli zostało wystawionych w konkursie o „Złotą Kotwicę” Naviga klas „C” statków i okrętów. Pozostałe modele brały udział w konkursie głównym.

Modelarze walczyli o puchary m.in. Wójta Gminy Przeciszów, Wojewody Małopolskiego oraz Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu - za najlepszy model pojazdu bojowego w kategorii junior, który podczas niedzielnej Gali Finałowej, Piotrowi Znamirowskiemu, wręczył podinsp. Grzegorz Środa z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Dodatkowo podczas niedzielnej wystawy ponad 1800 zwiedzających z Polski i zagranicy, na specjalnych stoiskach przygotowanych przez Policję i Straż Pożarną,  mogło obejrzeć sprzęt służbowy i pojazdy służb ratunkowych.

Organizatorem Konkursu był Urząd Gminy w Przeciszowie, Klub Modelarski Orzeł oraz Biblioteka Gminna w Przeciszowie.

 

us