Zaborze. „Dzielnicowy Bliżej Nas”. Spotkanie z działkowcami z ROD „Witaminka”

Zaborze. „Dzielnicowy Bliżej Nas”. Spotkanie z działkowcami z  ROD „Witaminka”

Dzielnicowy jako policjant pierwszego kontaktu, utrzymuje stałe relacje z mieszkańcami  oraz przedstawicielami  wszystkich podmiotów działających na terenie rejonu służbowego.

W dniu 16 marca 2018 roku w Zaborzu na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Witaminka”, odbyło się zebranie działkowców. W spotkaniu  udział wziął Starosta Oświęcimski  Zbigniew Starzec, Przewodniczący Rady Gminy Oświęcim- Piotr Śreniawski  oraz dzielnicowi: mł. asp. Joanna Niemiec  i asp. Bogusław Hałat,  realizujący zainicjowany przez MSWiA program pn. „Dzielnicowy Bliżej Nas”.

W związku ze zbliżającym się sezonem wiosennym dzielnicowi zaprezentowali działkowcom  najważniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem na terenie ogrodów, sposobami zabezpieczenia mienia przed kradzieżami  oraz poinformowali w jaki sposób postępować w przypadku ujawnienia zdarzenia kryminalnego.   

Mundurowi przypomnieli o możliwości korzystania z interaktywnego narzędzia internetowego,  jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.   Za pomocą tej interaktywnej mapy,  każda osoba może przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w jej okolicy. Policja weryfikuje te sygnały, a w przypadku potwierdzenia podejmowane są działania eliminujące zagrożenie.   

Korzystanie z mapy jest proste. Wchodząc na stronę internetową jednostki Policji,  klikamy baner z logo Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a następnie postępujemy zgodnie z instrukcją.  Na mapie  wyszukujemy konkretne miejsce uważane za zagrożone. Z listy kategorii zgłoszeń należy wybrać ikonę obrazującą  konkretną kategorię zdarzenia, którą następnie należy nanieść na dane  miejsce na mapie. Takie zgłoszenie od tej pory będzie już widoczne na mapie, jak również  jego statut /tj. nowe, weryfikacja, potwierdzone/.

Dzielnicowi omówili również działanie aplikacji „Moja Komenda”, za pomocą której, każda osoba posiadająca telefon komórkowy, w prosty sposób może szybko wyszukać dane kontaktowe do swojego dzielnicowego. A będąc w dowolnym rejonie Polski, w przypadku takiej potrzeby, ma możliwość  szybkiego wyszukania danych kontaktowych najbliższej jednostki Policji.   

Stała,  dobra współpraca z mieszkańcami, przedstawicielami  wszystkich instytucji, stowarzyszeń  i organizacji, w połączeniu z szybkim kontaktem z dzielnicowym,  w znaczący sposób podnosi poziom bezpieczeństwa w danym rejonie. 

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA