Włosienica. Kierowca zatrzymany z narkotykami

Włosienica. Kierowca zatrzymany z narkotykami

W nocy z 24/25 sierpnia 2018 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 26- letniego mieszkańca Gminy Oświęcim, podejrzanego o posiadanie narkotyków.

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 01.00 w miejscowości Włosienica. Policjanci oświęcimskiej drogówki patrolujący drogę krajową DK 44 zauważyli samochód marki Audi, którego styl jazdy kierowcy sugerował, że może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze błyskawicznie pojechali za pojazdem dając kierowcy sygnały do zatrzymania się. Kiedy audi zjechało na pobocze wysiedli z niego dwaj mężczyźni i podjęli próbę ucieczki. Policjanci błyskawicznie przystąpili do pościgu w trakcie którego zatrzymali kierowcę, którym okazał się - 26 – letniego mieszkaniec Gminy Oświęcim. W jego samochodzie policjanci ujawnili dwa woreczki foliowe jeden z zawartością białego proszku, drugi z suszem roślinnym. Po przeprowadzeniu badania testerem narkotykowym policjanci potwierdzili, że są to marihuana i amfetamina. Ponadto w związku z podejrzeniem kierowania pod wpływem alkoholu, 26 – latkowi została pobrana do badań krew. W trakcie czynności policjanci zebrali dowody wskazujące, że zabezpieczone narkotyki były własnością 26 – latka, w związku z tym został mu przedstawiony zarzut posiadania środków odurzających. W przypadku, gdy analiza pobranej krwi wykaże zawartość narkotyków, mężczyzna będzie odpowiadał również, za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu środków odurzających.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pod ich wpływem kara do 2 lat pozbawienia wolności.