Przeciszów. Mieszkańcy Gminy Zator wyeliminowali z drogi nietrzeźwego kierowcę

Przeciszów.  Mieszkańcy Gminy Zator wyeliminowali z drogi nietrzeźwego kierowcę

W nocy z 3 / 4 września 2018 policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze, z rąk trzech mieszkańców Gminy Zator, przejęli nietrzeźwego kierowcę. Dzięki wzorowej obywatelskiej reakcji na przestępstwo, nietrzeźwy kierowca mający w organizmie 1,8 promila alkoholu został w porę wyeliminowany z ruchu drogowego. Prawo jazdy miał od dwóch dni.

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w Przeciszowie na ulicy Krakowskiej. O godzinie 2.30 jadący swoim samochodem wraz z dwoma znajomymi,  mieszkaniec Gminy Zator zauważył, że styl jazdy kierowcy znajdującej się przed nim toyoty yaris  sugeruje, że może być nietrzeźwy. W związku  z powyższym natychmiast powiadomił policjantów, a następnie wykorzystując okazję, wyprzedził toyotę i zmusił kierującego do zjazdu na pobocze. Wtedy zatrzymał również swój pojazd i razem ze znajomymi podszedł do toyoty, a wyczuwając woń  alkoholu od kierowcy, szybko potwierdził swoje przypuszczenia. Aby uniemożliwić nietrzeźwemu dalszą jazdę wyciągnął kluczyki ze stacyjki i przekazał je przybyłym na miejsce policjantom z Komisariatu Policji w Zatorze. Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwego, którym okazał się 33  – letni mieszkaniec Wielkopolski.  Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,80 promila alkoholu.  W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w takim stanie chciał dotrzeć do Krakowa, a prawo jazdy miał od dwóch dni.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługują mieszkańcy Gminy Zator którzy widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, błyskawicznie zareagowali  nie dopuszczając, aby ten kontynuując jazdę doprowadził do tragedii.