Powiat. Policjanci przeprowadzili działania Truck & Bus

Powiat. Policjanci przeprowadzili działania Truck & Bus

W dniu 15 października 2018 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji przeprowadzili kolejne działania pn. Truck & Bus. Podczas akcji funkcjonariusze w szczególności pod lupę wzięli stan techniczny pojazdów ciężarowych, busów oraz autobusów, prędkość, stan trzeźwości kierujących oraz prawidłowy wymiar czasu pracy.

W efekcie prowadzonych działań funkcjonariusze skontrolowali 83 pojazdy, ujawnili 28 przypadków przekroczenia prędkości, w tym aż 11 popełnionych przez kierowców samochodów ciężarowych. W 15 pojazdach ujawnili nieprawidłowości stanu technicznego, w związku z którymi w czterech przypadkach zatrzymali dowody rejestracyjne. Ujawnili również jeden przypadek nieprawidłowego zabezpieczenia przewożonego ładunku.

Dodatkowo podczas działań policjanci wyeliminowanych z drogi dwóch kierowców samochodów osobowych, którzy wsiedli za kierownicę w stanie po użyciu alkoholu. O godzinie 7.30 w Zatorze na ulicy Oświęcimskiej o godzinie 7.30 zatrzymany do kontroli został 30 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego, który wsiadł za kierownicę swojego samochodu marki Fiat, mając w organizmie 0,23 promila alkoholu, natomiast 40 minut później na ulicy Grabskiego również w Zatorze do kontroli został zatrzymany56 – letni mieszkaniec Zatora, który kierował samochodem marki VW mając w organizmie 0,25 promila alkoholu.

Akcja „Truck & Bus”, jest kolejną akcją, która ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa na drogach oraz eliminowanie wszelkich nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego.