Powiat oświęcimski. Wypadek drogowy śmiertelny oraz seria kolizji. Policjanci apelują o uwagę i rozsądek za kierownicą.

Powiat oświęcimski. Wypadek drogowy śmiertelny oraz seria kolizji. Policjanci apelują o uwagę i rozsądek za kierownicą.

Podczas ubiegłego weekendu (7-9.06.2019)  na drogach powiatu oświęcimskiego doszło do wypadku drogowego śmiertelnego oraz kilkunastu kolizji drogowych.

W dniu 8 czerwca 2019 o godzinie 16.45 w Osieku na ulicy Głównej doszło tragicznego wypadku drogowego w którym śmierć poniósł motocyklista. Jak wstępnie ustalili policjanci 41 – latek kierując motocyklem marki Yamaha uderzył w krawężnik, a następnie stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego uderzył w barierki. Ratownicy medyczni oraz policjanci przez kilkadziesiąt minut prowadzili jego reanimację jednakże wskutek bardzo poważnych obrażeń ciała życia motocyklisty nie udało się uratować.

W dniu 7 czerwca 2019 o godzinie 18.50 w Przeciszowie na skrzyżowaniu ulic Długiej z ulicą Wąską doszło do kolizji drogowej. Jak ustalili policjanci  68 – letnia mieszkanka Przeciszowa wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej zderzyła się  samochodem marki VW Golf, którym kierował 22 letni mieszkaniec Gminy Zator. W wyniku zdarzenia rowerzystka nie doznała poważniejszych obrażeń ciała.

W nocy z 7/8 czerwca 2019 o godzinie  00.30  w Bielanach doszło do kolizji drogowej. Jak ustalili policjanci 29 – letni mieszkaniec Warszawy kierując samochodem marki Toyota stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego uderzył w wysepkę nowobudowanego ronda po czym kilkukrotnie dachował. Pomimo dużych  uszkodzeń samochodu kierowca nie doznał poważniejszych obrażeń ciała. Jak się okazało powodem utraty panowania nad pojazdem był fakt, iż kierowca zasnął za kierownicą.

W dniu  9 czerwca 2019 o godzinie 17.20 w Zasolu na skrzyżowaniu ulic Łęckiej z Wypoczynkową doszło do kolizji drogowej. 38 – letni mieszkaniec  powiatu myślenickiego, kierując samochodem marki Skoda wjechał na skrzyżowanie pomimo tego, iż włączyło się czerwone światło sygnalizatora i zderzył się z 64 – letnim mieszkańcem Rajska, który jechał na motocyklu marki Yamaha.   W wyniku zdarzenia motocyklista doznał jedynie potłuczeń.

O godzinie 17.05 w Osieku na ulicy Wiśniowej doszło do kolejnej kolizji drogowej. Jak ustalili policjanci  70 - letni mieszkaniec Osieka kierując samochodem marki Ford włączając się do ruchu zderzył się z jadącym na skuterze 17 – letnim mieszkańcem Osieka.  W wyniku zderzenia motorowerzysta nie doznał poważniejszych obrażeń ciała.   

O godzinie 17.20 w Zasolu na skrzyżowaniu ulic Łęckiej z Wypoczynkową 38 – letni mieszkaniec  powiatu myślenickiego kierując samochodem marki Skoda wjechał na skrzyżowanie pomimo iż włączyło się czerwone światło sygnalizatora i zderzył się z 64 – letnim mieszkańcem Rajska, który jechał na motocyklu marki Yamaha.   W wyniku zdarzenia motocyklista doznał jedynie stłuczeń.

O godzinie 21.50 w Polance Wielkiej  na  ulicy Stawowej 29 – letni mieszkaniec Polanki Wielkiej kierując samochodem marki Citroen stracił panowanie nad pojazdem, który uderzył w krawężnik, a następnie przewrócił się na bok. W wyniku zdarzenia kierujący nie doznał poważniejszych obrażeń ciała.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, uwagę oraz  rozsądek za kierownicą

Wśród przyczyn  zdarzeń drogowych najczęściej znajduje się brawura, lekceważenie przepisów drogowych, chwila nieuwagi bądź pośpiech. Aby wiec uniknąć zdarzenia drogowego, każdy z  uczestników ruchu drogowego powinien kierować się rozsądkiem.