Powiat oświęcimski. Realizując akcję Bezpieczne Ferie 2018, policjanci apelują o rozsądne i bezpieczne korzystanie z wolnego czasu

Rozpoczynają się ferie – policjanci  realizując akcję Bezpieczne Ferie 2018, apelują o rozsądne i bezpieczne korzystanie z wolnego czasu

Policjanci na terenie powiatu oświęcimskiego od 15 stycznia 2018 prowadzą działania pn. „Bezpieczne Ferie 2018”. Do tej pory policjanci Zespołu ds. Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowi, podczas prelekcji w szkołach, uświadamiając dzieci i młodzież, że warto dobrze i bezpiecznie spędzać czas wolny, tak aby, nie ulec wypadkowi czy nie wpaść w inne kłopoty.  Podczas spotkań z rodzicami funkcjonariusze apelowali o zapewnienie dzieciom prawidłowej,  najlepiej zorganizowanej formy opieki, a także podawali sposoby zabezpieczenia mienia w przypadku wyjazdu na wypoczynek całej rodziny.  Dodatkowo informowali rodziców oraz opiekunów zorganizowanych grup o możliwości przeprowadzenia kontroli autokarów przed wyjazdem.

Od 12 lutego br. rozpoczynają się ferie w Małopolsce, więc policjanci na terenie całego powiatu podejmą wzmożone działania, mające na celu reagowanie na wszelkie przypadki i sytuacje, zagrażające młodym mieszkańcom naszego powiatu, a także turystom jadącym na wypoczynek w góry.

Przypominamy o możliwości skontrolowania stanu technicznego autokarów czy uprawnień kierowców. Funkcjonariusze, po otrzymaniu zgłoszenia zawierającego miejsce, datę i godzinę odjazdu autokaru, wykonają odpowiednie czynności, aby wykluczyć jakiekolwiek nieprawidłowości.

Aby zgłosić kontrolę autokaru rodzic, bądź opiekun grupy powinien przynajmniej z jednodniowym wyprzedzeniem zgłosić wyjazd autokaru pod numer telefonu 33 847 53 13  i podać miejsce oraz godzinę planowanego wyjazdu.

W pilnych przypadkach np. podejrzenia stanu nietrzeźwości kierowcy lub ujawnienia innych nieprawidłowości, kontrola będzie wykonywana niezwłocznie po zgłoszeniu tego faktu  pod numer telefonu alarmowego 997 lub 112.

 

Z naszej strony życzymy wszystkim bezpiecznego i udanego zimowego wypoczynku.