Powiat oświęcimski. Policjanci apelują do kierowców o szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego

Powiat oświęcimski. Policjanci apelują do kierowców o szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego

Dziś (8.09.2020) , a także w miniony piątek  (4.09.2020) doszło do dwóch kolizji drogowych, w których małoletni piesi zostali potrąceni przez kierowców samochodów osobowych.

W piątek o godzinie 17.10 w Chełmku na ulicy Piastowskiej 29 – letni kierowca samochodem marki Saab potrącił 10 – letnią dziewczynkę, która wraz z koleżanką przechodziła przez przejście dla pieszych. W wyniku potrącenia małoletnia doznała potłuczeń i nadal przebywa na leczeniu w szpitalu.

Natomiast dziś rano w Oświęcimiu na ulicy Dąbrowskiego 21 – letni kierowca samochodem marki Seat Ibiza podczas skrętu na stację paliw potrącił 16 – letniego mieszkańca Oświęcimia przechodzącego przez wjazd na stację. W wyniku potrącenia nastolatek również doznał  potłuczeń,  jednakże w tym przypadku nie było potrzeby  pozostawienia go na leczenie w szpitalu.

Policjanci apelują do kierowców samochodów o zwrócenie szczególnej uwagi przed przejściami dla pieszych, a także podczas mijania, wyprzedzania lub omijania niechronionych uczestników ruchu drogowego czyli pieszych, rowerzystów oraz motocyklistów. W przypadku niechronionych uczestników ruchu drogowego potrącenie może zakończyć się tragicznie.

Funkcjonariusze apelują również do pieszych przypominając, że uwaga, rozwaga i odblaski  – to podstawa bezpieczeństwa na drodze.

Piesi chcący przejść na drugą stronę ulicy powinni dokładnie upewnić się, że mogą bezpiecznie wejść na jezdnię,  nie powodując nagłego hamowania samochodu. Pieszym i rowerzystom przypominamy, aby dbając o swoje bezpieczeństwo zakładali kamizelki lub elementy odblaskowe. Apelujemy również do rodziców o ciągłe przypominanie pociechom jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze, a także sprawdzenie czy dziecko posiada i czy prawidłowo zakłada elementy odblaskowe.