Oświęcim. Wolontariusze i policjanci wspólnie w akcji „Poduszka dla maluszka”

Oświęcim. Wolontariusze i policjanci wspólnie w akcji „Poduszka dla maluszka”

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji włączyli się w akcję Poduszka dla Maluszka, która odbyła się w   dniu 6 czerwca 2019 w oświęcimskim szpitalu. Akcję  z okazji „Dnia Dziecka” zainicjowali wolontariusze Stowarzyszenia Integracji i Współpracy Społecznej „SPLOT” z Brzeszcz.

W czwartkowe popołudnie policyjny profilaktyk z Wydziału Ruchu Drogowego oraz dzielnicowy  otrzymali specjalne zadanie -  wizytę u najmłodszych pacjentów Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu, których odwiedzili wspólnie z wolontariuszami stowarzyszenia „SPLOT.  Niecodzienni goście obdarowali  dzieci zmagające się z chorobą,  poduszeczkami-przytulankami, bajkami, wiatraczkami, malowankami oraz  elementami odblaskowymi.

Podczas spotkania z dziećmi policjant z ruchu drogowego promował zasady bezpiecznego  poruszania się po drodze, natomiast dzielnicowy opowiadał o swojej służbie na rzecz mieszkańców miasta.  

Wręczone przez wolontariuszy oraz policjantów upominki z okazji „Dnia Dziecka” dostarczyły małym pacjentom wiele radości.