Oświęcim. Szósty dzień poszukiwań Stanisława Walusia

Oświęcim. Szósty dzień poszukiwań Stanisława Walusia

Policjanci i strażacy nadal poszukują Stanisława Waluś, 80 – letniego mieszkańca Oświęcimia, którego zaginięcie rodzina zgłosiła 18 stycznia br. Mężczyzna w dniu 17 stycznia br. wyszedł ze swojego mieszkania przy ulicy Budowlanych w Oświęcimiu. Wg relacji najbliższych miał udać się na działkę, znajdującą się w miejscowości Zaborze. Niestety od chwili opuszczenia domu senior nie nawiązał kontaktu z rodziną. Najprawdopodobniej nie dotarł również na swoją działkę.

Podczas czynności poszukiwawczych przeprowadzono penetrację tras, którymi mógł przemieszczać się zaginiony. Sprawdzono również teren ogródków działkowych w Zaborzu, duży obszar Osiedla Chemików,  rejony akwenów wodnych. W działaniach wykorzystano kamerę termowizyjną oraz psy tropiące. Aktualnie sprawdzany jest monitoring miejski.

Apelujemy do osób, które tuż po zaginięciu widziały zaginionego lub też znają jego miejsce pobytu,  o kontakt z oświęcimskimi policjantami lub najbliższą jednostką Policji pod numer alarmowy 997.  Każda informacja może pomóc w jego odnalezieniu. Zapewniamy anonimowość.