Oświęcim. Poszukiwany zlekceważył obowiązek noszenia maseczki ochronnej

Oświęcim. Poszukiwany zlekceważył obowiązek  noszenia maseczki ochronnej

Dzielnicowy oświęcimskiej komendy Policji oraz żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej, podczas wspólnej służby zatrzymali poszukiwanego 33 – letniego mieszkańca Oświęcimia. Mężczyzna zwrócił uwagę mundurowych,  ponieważ zlekceważył obowiązek zakładania maseczki ochronnej na twarz.

Wczoraj (28.04.2020)  po południu dzielnicowy oraz żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej pilnowali bezpieczeństwa na Osiedlu Chemików w Oświęcimiu.  Tuż  po godzinie 17.00  patrolując rejon Placu Pokoju zauważyli dwóch mężczyzn bez maseczek ochronnych, siedzących na ławeczce i zajętych rozmową. Kiedy mundurowi podeszli bliżej w jednym z mężczyzn rozpoznali poszukiwanego 33 – letniego mieszkańca Oświęcimia. Po potwierdzeniu danych osobowych mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do oświęcimskiej komendy Policji. 33 – latek był poszukiwany przez oświęcimski sąd za przestępstwo uszkodzenia mienia. Zatrzymany trafił jednego z zakładów karnych,  w którym spędzi następne dwa miesiące.

Ponadto poszukiwanemu i jego 43 –letniemu znajomemu,  w związku z ujawnionym wykroczeniem,  dotyczącym zlekceważenia obowiązku zakładania maseczek ochronnych, grozi wysoka grzywna.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, każda osoba znajdująca się w miejscu publicznym ma obowiązek zasłaniania ust i nosa. W przypadku naruszenia  tego obowiązku policjant może nałożyć mandat w wysokości do 500 złotych, skierować sprawę do sądu oraz powiadomić inspekcję sanitarną, która nakłada karę w wysokości od 5 do 30 tysięcy złotych.